Rozstrzygnięto przetarg na projektowanie drogi dla rowerów od ul. Bożego Ciała, przez jej skrzyżowanie z placem Teatralnym, ul. Widok, skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego i następnie ul. Szewską w kierunku Ossolineum.

Wizualizacja drogi rowerowej na ul. Bożego Ciała

Powstanie ścieżka rowerowa na ulicach Bożego Ciała i Szewskiej (fot.wroclaw.pl)

Na ulice Wrocławia ponownie wyjechały rowery elektryczne od Nextbike. Te znane mieszkańcom, z zeszłego roku, żółte jednoślady wracają po przerwie, aby ponownie uzupełnić funkcjonujący system Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Zobacz, jak wypożyczyć elektryczny rower.

Może być zdjęciem przedstawiającym balon i tekst „Start elektryków! 314 RUE LOVE w nextbike WRM ROWER MIEJSKI 4”

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej po południowej stronie ul. Mokronoskiej, od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego do granic Wrocławia.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad nowymi drogami rowerowymi - zapowiada wrocławski Ratusz. Gdzie powstaną nowe ścieżki?

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez rząd, od środy – 6 maja – samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Wrocławski Rower Miejski wystartował o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja), została przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

https://wroclawskirower.pl/wp-content/uploads/2020/01/49193655432_3e8e9b9a2e_k-1170x458.jpg

 

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Wypożyczenie będzie możliwe po północy z 5 na 6 maja.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.