Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe we Wrocławiu?

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad nowymi drogami rowerowymi - zapowiada wrocławski Ratusz. Gdzie powstaną nowe ścieżki?

Swobodna

Ważna inwestycja pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Swobodnej od Powstańców Śląskich do ul. Ślężnej. Ten odcinek będzie miał ok 280 metrów. W ramach tej inwestycji powstaną również: nowe przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ulicę Powstańców Śląskich na wysokości południowej części skrzyżowania z ul. Swobodną. Wykonawcą tego przedsięwzięcia została firma Rotomat.

Rychtalska

Wybudowany zostanie ważny odcinek drogi dla rowerów przy ul. Rychtalskiej oraz od tej ulicy w ciągu Jedności Narodowej (do skweru Pionierów Wrocławskich). Ułatwi on połączenie północnej części miasta z centrum. W sumie ten odcinek będzie liczył 845 metrów ścieżki. Inwestycja potrwa 9 miesięcy. Jej koszt to ponad 1,7 miliona złotych.

Hubska

Miasto ogłosiło nowy przetarg na budowę ścieżki rowerowej na ulicy Hubskiej. Droga ma prowadzić od ul. Glinianej do połączenia z ul. Armii Krajowej. Nowe trasy rowerowe na ul. Hubskiej mają mieć 725 metrów. Pobiegną od skrzyżowania z ul. Glinianą do ul. Kamiennej, wzdłuż fragmentu ul. Bardzkiej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Ta inwestycja nie zostanie zbudowana kosztem węższej jezdni. Poza ścieżką dla rowerów powstaną przejazdy dla jednośladów. Zostaną wyznaczone też nowe przejścia dla pieszych. Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony po raz drugi, za pierwszym razem nie udało się wybrać wykonawcy.

Wrocław - Bielany Wrocławskie

Jedna z największych inwestycji rowerowych we Wrocławiu staje się coraz bardziej widoczna. Trasa rowerowa poprowadzi z al. Karkonoskiej, aż do Bielan Wrocławskich. Można już korzystać z odcinka od cmentarza radzieckiego do ulicy Zwycięskiej. Termin ukończenia całości inwestycji to marzec 2021 r.

  • Odsłon: 958

Comments powered by CComment