22 września to dzień bez samochodu. Komunikacja miejska jest za darmo

22 września wypada "Dzień bez samochodu" obchodzony w ramach finału Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z tej okazji komunikacją miejską we Wrocławiu będzie można podróżować za darmo!

Duże zmiany w komunikacji miejskiej od 3 września

Od 3 września nastąpią zmiany na trasach komunikacji miejskiej MPK Wrocław związane m.in. z otwarciem trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór.

Pierwszy autobus elektryczny już jeździ po Wrocławiu

Flotę wrocławskiego MPK zasilił pierwszy z 13 autobusów elektrycznych Mercedes-Benz e-Citaro G. Pojazd będzie  kursował na linii K. Inwestycja jest wynikiem umowy podpisanej w marcu ubiegłego roku z firmą EvoBus Polska, a jej łączny koszt to ponad 50 milionów złotych.

Dodatkowa komunikacja miejska na Męskie Granie

Po zakończeniu Męskiego Grania z okolic pętli tramwajowej Stadion Olimpijski, naprzeciwko głównej bramy Stadionu, kursować będą specjalna linia tramwajowa T3 oraz specjalna linia autobusowa S3

Zamknięta ulica Rogowska. Zmiany w komunikacji

Od 6 sierpnia do 3 września zamknięta będzie część ulicy Rogowskiej. Samochody i autobusy pojadą inaczej. Utrudnienia wymusza ostatni etap budowy TAT.

Powiększ obraz: Mapa z objazdem i przystankami autobusowymiZamknięta ulica Rogowska. Zmiany w komunikacji (fot. wroclaw.pl)

Strona 1 z 55