Rozpoczął się drugi etap budowy ronda przy Żwirki i Wigury. Od 25 maja część ruchu samochodowego przeniesiona została na nowy łącznik między ulicami Rakietową a Żwirki i Wigury, którego celem jest odciążenie od ruchu tranzytowego osiedla Muchobór Wielki.

zmiana organizacji ruchu na ulicy Żwirki i Wigury z 23/24 maja

Łącznik Rakietowej ze Żwirki i Wigury częściowo otwarty (fot. UM Wrocławia)

Od 27 maja na ulicy Teatralnej wprowadzono zostanie strefa ruchu uspokojonego "30 km/h", a skrzyżowanie z Wierzbową będzie równorzędne. Będą też zmiany w parkowaniu na trzech ulicach we Wrocławiu.

Rozpoczął się ostatni etap remontu torowiska w centrum Wrocławia. Od niedzieli, 22 maja, ruszyła wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich do placu Jana Pawła II. Dwa tramwaje kursują zmienioną trasą, na nową organizację ruchu muszą uważać też kierowcy. Prace mają potrwać około 6-8 tygodni.

Rozpoczyna się ostatni etap prac związanych z remontem torowiska na pl. Jana Pawła II

Ostatni etap remontu pl. Jana Pawła II (fot. wroclaw.pl)

W nocy z piątku na sobotę (20-21 maja) została zmieniona organizacja ruchu na ul. Popowickiej. Inaczej dojedziemy do Hali Orbita i kompleksu pływalni.

Wrocławskie Inwestycje wybrały właśnie wykonawcę remontu ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. Została nim poznańska spółka Torpol, która przebuduje te dwa miejsca. Koszt prac wynosi 66 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu.