Zamknięta ulica Rogowska. Zmiany w komunikacji

Od 6 sierpnia do 3 września zamknięta będzie część ulicy Rogowskiej. Samochody i autobusy pojadą inaczej. Utrudnienia wymusza ostatni etap budowy TAT.

Powiększ obraz: Mapa z objazdem i przystankami autobusowymiZamknięta ulica Rogowska. Zmiany w komunikacji (fot. wroclaw.pl)

Został niecały miesiąc do pełnego uruchomienia trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (TAT). Autobusy już nią jeżdżą, ale nie tramwaje, które czekają do 3 września. Wtedy rozpoczną kursy ulicą Rogowską.

Zanim tramwaje wyjadą na Rogowską, wykonawca musi dokończyć prace na jej odcinku od nowej pętli do ulicy Zemskiej. To wymaga wyłączenia go z ruchu – będzie nieprzejezdny od niedzieli 6 sierpnia przez 4 tygodnie, czyli do 3 września. Objazd pokazuje poniższa mapa.

W związku z tymczasowym wyłączeniem fragmentu Rogowskiej autobusy miejskie zmienią trasy. Dotyczy numerów: 109, 124, 126, 134, 142, 148, 149 i 246 oraz 249.

Linia 109 i 148

Autobusy linii 109 i 148 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska" i "Nowy Dwór").

Linia 122

Autobusy linii 122 nadal będą kursowały do przystanku "Nowy Dwór" przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej do którego będą dojeżdżały od ulicy Chociebuskiej przez ulicę Nowodworską i Strzegomską.

Linia 124 i 134

Autobusy linii 124 i 134 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska", "Nowy Dwór" i "Rogowska").

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowskiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do przystanku końcowego "Nowy Dwór (pętla)" przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Nowy Dwór (pętla)" przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.Linia 126 i 246

Autobusy linii 126 i kursy nocne linii 246 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska" i "Nowy Dwór").

Linia 142

Autobusy linii 142 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska", "Nowy Dwór" i "Rogowska").

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli "Kuźniki", która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kuźniki" i pojadą przez ulicę Hermanowską Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 149

Autobusy linii 149 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska", "Nowy Dwór" i "Rogowska").

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 249

Autobusy linii 249 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek "Nowodworska", "Nowy Dwór" i "Rogowska"), które będą posiadały status przystanków "na życzenie" dla kursów nocnych.

Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ulicy Rogowksiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli w Ratyniu.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Petrusewicza oraz pętli "Krzyki", od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do ulicy Strzegomskiej.

 

Comments powered by CComment