Budowa Alei Wielkiej Wyspy wchodzi w decydującą fazę. Zmiany w komunikacji

Od nocy z soboty na niedzielę (13 na 14 maja) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza, al. Paderewskiego i AWW. Kierowcy pojadą zarówno w kierunku centrum jak i Swojczyc objazdem już Aleją Wielkiej Wyspy od ul. Mickiewicza do ulicy Olszewskiego! Skrzyżowanie al. Paderewskiego i Mickiewicza nie będzie w tym czasie przejezdne.

http://www.wi.wroc.pl/img/AWW/ORZ_big.jpg

Budowa Alei Wielkiej Wyspy wchodzi w decydującą fazę. Zmiany w komunikacji (fot. Wrocławskie Inwestycje)

To jedno z czterech skrzyżowań nowej alei z istniejącą infrastrukturą. Dwa z nich z ul. Dembowskiego oraz ul. Olszewskiego i Wróblewskiego zostały już przebudowane. Teraz wykonawca przebuduje w najbliższe kilka miesięcy układ drogowy i sieci podziemne na skrzyżowaniu al. Paderewskiego oraz Mickiewicza.

Planowane zakończenie prac na tym odcinku to ostatni kwartał tego roku. Wtedy też skorzystamy z całej AWW, która połączy ul. Mickiewicza z ul. Krakowską i al. Armii Krajowej.

Podczas prac na tym skrzyżowaniu ruch tramwajów na Sępolno zostanie utrzymany.

Trasę zmienią natomiast autobusy linii 115, 145, 146, 315, 345, 941 i 259.

Autobusy linii 115 i nocnej linii 259 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ul. Mickiewicza przez nową Aleję Wielkiej Wyspy, ul. Olszewskiego, Wróblewskiego, most Zwierzyniecki i ul. Skłodowskiej-Curie do pl. Grunwaldzkiego.

Autobusy linii 145, 146 i 315 pojadą w obu kierunkach od ul. Dembowskiego przez nową Aleję Wielkiej Wyspy do ul. Olszewskiego z pominięciem ul. Tramwajowej. Przy skrzyżowaniu Alei Wielkiej Wyspy z ul. Dembowskiego oraz ul. Olszewskiego zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe.

Kursy linii strefowej 941 zostaną skrócone do pętli Sępolno i autobusy linii 345 będą jeździły na trasie: Bartoszowice - Bacciarellego - Olszewskiego - Wróblewskiego - Wajdy - m. Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Norwida - pl. Grunwaldzki - m. Szczytnicki - Kochanowskiego - Moniuszki - Chopina - Różyckiego - nawrót na rondzie przy Stadionie Olimpijskim - Moniuszki - Kochanowskiego - m. Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Norwida - Skłodowskiej-Curie - m. Zwierzyniecki - Wajdy -Wróblewskiego - Olszewskiego - Spółdzielcza - Bacciarellego - Bartoszowice. 

Comments powered by CComment