22 września bezpłatna komunikacja miejska z okazji Dnia bez samochodu

W czwartek, 22 września, przypada Dzień bez samochodu. Podobnie jak w ubiegłych latach we Wrocławiu podróżowanie komunikacją miejską będzie darmowe. Kto i na jakich liniach może skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami?

22 września bezpłatna komunikacja miejska z okazji Dnia bez samochodu

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego kulminacją jest Dzień bez samochodu (22 września).

ETM ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

W czwartek, 22 września, podróżowanie komunikacją miejską i liniami strefowymi będzie bezpłatne – nie trzeba będzie kasować wtedy biletów. 

Akcja jak co roku dotyczy:

  • wszystkich linii miejskich – tramwajowych oraz autobusowych (z numerami linii rozpoczynającymi się od 1, 2, 3 i 6)
  • linii strefowych (autobusy z numerami linii z 9 z przodu).

Źródło: UM Wrocławia

Comments powered by CComment