Otwarto nowe mosty Chrobrego

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 października) otwarto nowe mosty Chrobrego, ale na tramwaj trzeba jeszcze poczekać.

Powiększ obraz: <p>Organizacja ruchu w obrębie most&oacute;w Chrobrego</p>

Nowe mosty Chrobrego powstały w ciągu drogi wojewódzkiej 455 prowadzącej do Wrocławia z Jelcza-Laskowic.  Budując mosty łącznie przebudowane zostało ponad 800 metrów układu drogowego, w tym w sumie 4 skrzyżowania – ul. Mickiewicza z ul. Monte Cassino, a ulicy Swojczyckiej z Monopolową, Marco Polo i Mydlaną. Inwestycja kosztowała ponad 83 miliony złotych.

W najbliższych tygodniach wykonawca będzie kończył infrastrukturę: drogową, rowerową, chodnikową, pielęgnował zieleń oraz realizował prace porządkowe - zarówno od strony Swojczyc, jak i Sępolna. Całość zadania ma zakończyć się jeszcze jesienią.

Na mostach oraz międzywalu jest już ułożone torowisko tramwajowe, po którym już niedługo pojedzie tramwaj z Sępolna na Swojczyce. Projekt „tramwaj na Swojczyce” to dwie pętle – przebudowana na Sępolnie i nowa na Swojczycach. Długość projektowanej trasy tramwajowej to blisko 1,8 km.

Przy pętli na Swojczycach planowana jest budowa park and ride na 166 aut. Wyznaczone na nim będą miejsca dla osób z niepełnosprawnością, a także dla aut elektrycznych.

Wzorem Nowego Dworu i TAT w planach jest zazielenienie pętli drzewami i utworzenie mini parku. W znacznej większości zarówno tramwaj, jak i autobus będą jechać wydzieloną trasą.

  • Odsłon: 230

Comments powered by CComment