Duża zmiana organizacji ruchu na Nadodrzu

Rusza kolejny etap przebudowy pl. Staszica. W nocy z 1 na 2 kwietnia wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Reymonta.

http://www.wi.wroc.pl/img/MAPA_Pomorska_WI.jpg

W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości wjazdu z pl. Staszica w kierunku ul. Reymonta, a także z ul. Reymonta w stronę pl. Staszica. Nie będzie także możliwy przejazd z ul. Łowieckiej w stronę pl. Staszica ani w przeciwnym kierunku. Zachowany zostanie objazd pl. Staszica i ul. Pomorskiej w relacji północ-południe przez ul. Łowiecką, Kurkową - zarówno od ul. Reymonta w stronę ul. Dubois, jak i w przeciwnym kierunku.

W związku z pracami planowane jest wprowadzenie zmiany trasy tymczasowej linii autobusowej 714. Autobusy jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ul. Łowiecką, Kurkową, plac Strzelecki i pl. Staszica. W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Osobowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Dworzec Nadodrze”, który jest zlokalizowany po południowej stronie pl. Powstańców Wielkopolskich (przystanek w pobliżu poczty dla tramwajów linii 1, 8 i 70 w kierunku ulicy Słowiańskiej). Autobusy pojadą przez ul. Trzebnicką i Kleczkowską do ul. Reymonta.

Przez najbliższe miesiące wykonawca będzie na tym ważnym skrzyżowaniu przebudowywał sieci podziemne, torowisko tramwajowe, budował nową jezdnię, oświetlenie, drogi dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych.

Inwestycja jest realizowana w ramach przebudowy ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. Jest współfinansowana z Polskiego Ładu. Jej koszt to ponad 66 milionów złotych. Inwestycja zakończy się na początku drugiego kwartału 2024 roku.

Źródło: Wrocławskie Inwestycje

  • Odsłon: 297

Comments powered by CComment