Wstrzymane loty do/z Ukrainy. Pociągi kursują

W związku z atakiem zbrojnym Rosji i zamknięciem przestrzeni powietrznej dla operacji cywilnych do odwołania zostają wstrzymane wszystkie loty do/z Ukrainy z Polski, w tym także z Wrocławia W przypadku pytań związanych z połączeniami prosimy o kontakt z liniami lotniczymi.

Od 24 lutego nie da się wylecieć z Wrocławia na Ukrainę. Na tablicach odlotów i przylotów na wrocławskim lotnisku komunikaty „odwołany” i zalecenie kontaktu z konkretną linią lotniczą, m.in. z Ryanair i Wizzair. Odwołane są oczywiście też wszystkie loty do ukraińskich miast z pozostałych polskich lotnisk. Na pewno nie wylecą dziś planowane wcześniej samoloty do Lwowa i Odessy.

W nocy z 23 na 24 lutego, tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych z powodu „wysokiego ryzyka” dla bezpieczeństwa. Na mapach, na internetowych stronach Flightradar24, nad terytorium tego kraju nie widać więc ani jednego samolotu.

Dzisiaj też Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzegła wszystkie linie lotnicze, by unikały lotów nad Ukrainą i zachowały „szczególną ostrożność” w przestrzeni powietrznej w promieniu 100 mil morskich (185 km) od granicy białorusko-ukraińskiej i rosyjsko-ukraińskiej.

Pociągi na Ukrainę kursują bez zmian

– Obecnie, w czwartek, 24 lutego, wszystkie pociągi, które przekraczają granicę polsko-ukraińską kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – informuje Katarzyna Grzduk, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. 

Chodzi o pociągi, które jadą do Przemyśla, a następnie wjeżdżają na teren Ukrainy przez przejście graniczne w Medyce i dalej jadą w kierunku Lwowa oraz pociągi jadące w przeciwnym kierunku, w stronę Polski z Ukrainy. 

Pasażerowie jadący z Wrocławia mają do wyboru kilka pociągów na dobę, którymi można dojechać na Ukrainę. Nie są to połączenie bezpośrednie. Kilka z nich jedzie do Przemyśla, a tam należy przesiąść się na kurs do Lwowa. Inne jadą do Krakowa, tam przesiadamy się na pociąg do Przemyśla, a stamtąd na kurs do Lwowa. 

Trzy, najlepsze połączenia kolejowe Wrocławia ze Lwowem

  • odjazd z Wrocławia Głównego o godz. 6:03, przyjazd do Przemyśla Głównego o godz. 12:08, odjazd z Przemyśla Gł. do Lwowa o godz. 13.10 i przyjazd do Lwowa o godz. 16.00
  • odjazd z Wrocławia Głównego o godz. 8.23, przyjazd do Przemyśla Głównego o godz. 14.38, odjazd z Przemyśla Gł. do Lwowa o godz. 15.45 i przyjazd do Lwowa o godz. 18.35.
  • odjazd z Wrocławia Głównego o godz. 11.22, przyjazd do Przemyśla Głównego o godz. 18.04, odjazd z Przemyśla Gł. o godz. 18.59 i przyjazd do Lwowa o godz. 22.40  

Źródło: wroclaw.pl

Comments powered by CComment