Koronawirus a loty samolotem. Ważne informacje

Lecisz z Wrocławia lub lądujesz u nas? Zapoznaj się z istotnymi informacjami w sprawie niezbędnych formalności oraz kwarantanny, dotyczącymi wybranych krajów.

 

ZAKAZ LOTÓW

  • Zgodnie z przepisami wprowadzonymi wewnętrznie przez rząd Ukrainy od 1 września 2020 nie jest możliwy przylot turystów do tego kraju. Ponadto na Węgry wpuszczani są jedynie obywatele Węgier, członkowie ich rodzin oraz cudzoziemcy z ważnym zezwoleniem na stały pobyt (ponad 90 dni lub na czas nieokreślony). Obywatele Polski, Czech i Słowacji wpuszczeni zostaną po okazaniu (na lotnisku przed odlotem) negatywnego testu PCR (w języku węgierskim lub angielskim), wykonanego maksymalnie 5 dni wcześniej.
  • Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 31.08.2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, wprowadzony został zakaz wykonywania operacji lotniczych (cywilny ruch pasażerski) z 44 państw. Na liście krajów znalazła się m.in. Hiszpania i Malta.

FORMULARZE REJESTRACYJNE

  • Osobom podróżującym do Grecji przypominamy o obowiązku wypełnienia w formie elektronicznej formularza rejestracyjnego. Należy dokonać tego najpóźniej na 24 godzin przed odlotem i zabrać ze sobą na lotnisko potwierdzenie dokonania rejestracji w wersji drukowanej bądź elektronicznej (kod QR). WAŻNE!!! OSOBY, KTÓRE NIE DOPEŁNIĄ TYCH FORMALNOŚCI, MOGĄ ZOSTAĆ NIEWPUSZCZONE NA POKŁAD SAMOLOTU. Link do formularzu rejestracyjnego: https://travel.gov.gr/#/form

Więcej informacji: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/status-lotu
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip/travel-documentation

OBOWIĄZEK WYKONANIA TESTU NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA

  • Zgodnie z decyzją władz Cypru od piątku 14.08.2020 r. Polska zostanie przesunięta do kategorii B – osoby przylatujące na Cypr muszą okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Restrykcja ta dotyczy wszystkich pasażerów lecących z Wrocławia do Larnaki. Prosimy również pamiętać o wypełnianiu Cyprus Flight Pass, który dostępny jest tutaj: https://cyprusflightpass.gov.cy/

KWARANTANNA

  • Od 15 sierpnia 2020 roku obywatele Polski podróżujący do Norwegii będą podlegać obowiązkowej kwarantannie.
  • Pasażerowie lecący z Ukrainy do Polski od 03.07.2020 podlegają obowiązkowej kwarantannie. Z kwarantanny zwolnieni są m.in. obywatele RP, obywatele UE, EFTA i ich rodziny, uczniowie i studenci pobierający naukę w RP, naukowcy i doktoranci prowadzący badania na terenie RP.
  • Pasażerowie lecący na Islandię mają możliwość poddania się badaniom przesiewowym na COVID-19 po przekroczeniu granicy lub odbycia 14-dniowej kwarantanny. Więcej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/islandia.

Comments powered by CComment