Remont na Świdnickiej. Objazdy dla kierowców i zmiany w komunikacji miejskiej

Rozpoczął się remont torowiska tramwajowego ul. Świdnickiej. Prace potrwają około 6-8 tygodni. W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na czas trwania prac swoje trasy zmieni 6 linii tramwajowych.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Świdnickiej

Remont torowiska tramwajowego na ul. Świdnickiej rozpoczął się w sobotę, 24 września. Zakres prac obejmuje odcinek od ul. Podwale do ul. Piłsudskiego.  Na ul. Piłsudskiego zlikwidowana została relacja na wprost przez skrzyżowanie, w kierunku pl. Legionów. W tym miejscu wytyczono objazd przez pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów.

Zmianie uległa też relacja kierunkowa w ul. Podwale – utrzymano pas jazdy w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas umożliwiający jazdę w lewo, umożliwia tylko jazdę na wprost. Zalecany objazd wspomagający prowadzi przez ul. Podwale, ul. Muzealną, do ul. Kościuszki.

W rejonie ul. Kościuszki sygnalizacja pracuje w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane zostały wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu.

Na czas trwania prac swoje trasy zmieni 6 linii tramwajowych.

Zmiany w komunikacji miejskiej. Utrudnienia dla pasażerów MPK

Comments powered by CComment