Remont na placu Staszica. Tramwaje 15, 70 i 74 zmieniają trasy

Od 6 listopada robotnicy zaraz zajmą zachodnią część placu Staszica, włącznie z jezdnią i torowiskiem, a więc tramwaje pojadą innymi trasami. Przebudowa potrwa kilkanaście miesięcy.

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na przebudowę ulicy Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica latem tego roku. Prace ruszyły na przełomie sierpnia i września. Na pierwszy ogień poszła ulica Pomorska, która jest remontowana do dziś i nadal będzie. W związku z tym pozostanie nieprzejezdna dla samochodów.

Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie etapu drugiego (od 6 listopada), czyli przebudowę zachodniej strony placu Staszica. Chodzi o fragment będący przedłużeniem ulicy Pomorskiej – do skrzyżowania z ulicą Łowiecką. On również jest zamknięty na czas remontu.

Tramwaje 15, 70 i 74 zmieniają trasy

Ważną częścią przebudowy jest wymiana infrastruktury tramwajowej. Nie tylko torowiska, ale także przystanków i peronów.

To oznacza, że tramwaje 15, 70 i 74 od niedzieli nie będą mogły jeździć przez plac Staszica przez około rok. O trasach tymczasowych i autobusie okresowym na Osobowice pisaliśmy w oddzielnym komunikacie – tutaj.

Termin zakończenia przebudowy ul. Pomorskiej i części pl. Staszica planowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Inwestycja realizowana jest przy udziale środków z Polskiego Ładu. Kwota dofinansowania to ponad 63 mln zł. Koszt całości to ok. 66,4 mln zł.

Comments powered by CComment