Będą remonty torowisk na pl. Legionów oraz na ul. Ślężnej

ZDiUM znalazł już wykonawców w przetargach na remont torowisk na pl. Legionów oraz na ul. Ślężnej. Prace mają zakończyć się jeszcze w wakacje. Trwa również postępowanie na naprawę nawierzchni z płyty węgierskiej na Podwalu. Na czerwiec planowane są naprawy torowe na ul. Trzebnickiej.

W tej chwili trwają już przygotowania do podpisania umowy na remonty torowiska na ul. Ślężnej oraz pl. Legionów. ZDiUM wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach. Pierwszą inwestycję zrealizuje Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia za łączną sumę 6,4 mln zł. Przypomnijmy: prace na Ślężnej obejmują wymianę szyn, podkładów i tłucznia. Inwestycja została podzielona na 3 zadania:

  • od ul. Dębowej do ul. Weigla,
  • od ul. Kamiennej do ul. Kuronia,
  • od ul. Sanockiej do ul. Kamiennej.

Wykonawca na prace daje 3 lata gwarancji i ma je zakończyć do połowy sierpnia. Wcześniej ZDiUM rozstrzygnął postępowanie na wymianę skrzyżowania i dwóch rozjazdów podwójnych na pl. Legionów. Jedyną ofertę spełniającą wymogi przetargu złożyło konsorcjum: firm Zakład Sieci i Zasilania Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych SPOLBUD Sp. z o.o. Te prace będą objęte 5-letnią gwarancją i zakończą się do 31 sierpnia.

ZDiUM jest również w trakcie przetargu na konserwację torów i zwrotnic tramwajowych oraz przygotowań do kolejnych inwestycji w torowiska. Ogłoszono przetarg na naprawę nawierzchni torów o konstrukcji typu „węgierskiego” w ul. Podwale. Chodzi o odcinek od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Zarządca szykuje się równie na czerwiec do naprawy torowiska przy ul. Trzebnickiej.

Comments powered by CComment