Wrocław nieprzyjazny kierowcom - raport Yanosika

Serwis Oponeo we współpracy z ekspertami z systemu Yanosik, na podstawie zebranych danych, stworzył ranking miast najbardziej przyjaznych dla zmotoryzowanych. Niestety Wrocław otrzymał najniższe noty.

Pod uwagę brane były dane z 2018 r i ujęte zostały największe miasta (powyżej 180 tys. mieszkańców) w Polsce, które podzielono na dwie grupy: do 300 tys. mieszkańców i powyżej 300 tys. mieszkańców. Każde z miast uwzględnionych w rankingu otrzymywało punkty w następujących kategoriach: liczba kolizji, średnia prędkość jazdy, parkowanie, ceny paliw, koszt wymiany opon, cena ubezpieczenia OC, infrastruktura dla samochodów elektrycznych.

 

Punkty były przyznawane w skali od 1 do 9 – miasta powyżej 300 tys. mieszkańców, oraz od 1 do 10 - miasta poniżej 300 tys. mieszkańców. W notach uwzględniono pewne wyjątki: koszty związane z wymianą opon otrzymywały maksymalna ocenę – 6, a dodatkowymi punktami (0-3) nagradzane były ulgi związane z parkowaniem samochodów hybrydowych.

Spośród 19 miast wyłoniono dwóch zwycięzców. Najwięcej powodów do szczęścia mają kierowcy z: Kielc – w kategorii poniżej 300 tys. mieszkańców oraz Lublina – w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców.

W miastach powyżej 300 tys. ludności drugie miejsce zajął Szczecin, a trzecie - Gdańsk. Ranking większych miast zamykają kolejno: Warszawa i Wrocław, co oznacza, że są to miejsca najmniej przyjazne kierowcom.

 

  • Odsłon: 2047

Comments powered by CComment