Ruszyła przebudowa ul. Wilkszyńskiej

W poniedziałek 22 stycznia rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Wilkszyńskiej. Od tego dnia wprowadzono  ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną na odcinku tej ulicy od granic Wrocławia do skrzyżowania z ulicą Sieroszowską.

Prace na ulicy Wilkszyńskiej zaplanowano w sumie na 22 miesiące. Będą realizowane etapami z powodu braku możliwości wyłączenia tej ulicy z ruchu. Ulica Wilkszyńska za dwa lata zmieni się nie do poznania. Przebudowa jest niezbędna, ponieważ przebiega tędy droga wojewódzka 336 z kierunku Wilkszyna i Pisarzowic, a stan infrastruktury pozostawia wiele do życzenia.

W sumie podczas inwestycji przebudowanych zostanie 2 kilometry drogi. W ramach zadania wybudowane zostaną nowe sieci podziemne, chodniki i dwukierunkowa droga dla rowerów, powstaną nowe przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, dla poprawy bezpieczeństwa wyniesione będą skrzyżowania. Droga będzie oświetlona.
Wrocław na tą wielką inwestycję pozyskał częściowo środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta pochodzi z budżetu miasta.

Prace potrwają do 2026 roku
Kosz przebudowy: 35 006 869, 32 brutto 

  • Odsłon: 171

Comments powered by CComment