Remont Oławskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu

W dwa najbliższe weekendy: 11-13 listopada oraz 18-20 listopada drogowcy naprawiać nawierzchnię jezdni ulicy Oławskiej, na wysokości galerii handlowej. Kierowców, cyklistów i pasażerów czekają zmiany.

Odcinek od zjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ul. Błogosławionego Czesława będzie całkowicie wyłączany z ruchu w soboty i niedziele. W tygodniu przejazd na remontowanym odcinku będzie się odbywał normalnie. 

Zakres prac obejmuje usunięcie skorodowanej i spękanej nawierzchni do głębokości 5 cm i ułożenie nowej warstwy betonu asfaltowego.

– Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Praca w weekendy, w tygodniu ruch normalnie. Etapy prac

Etap I:

  • frezowanie uszkodzonej jezdni na całej szerokości zaplanowano do realizacji na weekend 11 – 13 listopada. Zamknięcie jezdni dla ruchu nastąpi o godzinie 22:00
  • w piątek 11.11, dojazd do pl. Dominikańskiego wyznaczono przez Podwale i ul. Piotra Skargi.
  • Przejazd tunelem samochodowym na poziomie „– 1” będzie się odbywał bez zmian.

Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Podwalu, vis a vis konsulatu Niemiec

Etap II:

  • od 14 do 18 listopada powrót samochodów na sfrezowaną jezdnię, punktowe wygrodzenia przy regulowanych/wymienianych pokrywach od 24 studni.

Etap III:

  • układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni. Wyłączenie ruchu kołowego obowiązuje od godziny 22:00 18 listopada do nocy 20/21 listopada.

Ruch rowerowy w relacji na wprost będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż galerii. Dojazd rowerem do ul. Piotra Skargi (obecna relacja lewoskrętna na jezdni) będzie możliwy przez Bramę Oławską (tunel pieszo – rowerowy w poprzek ul. Oławskiej) i parkiem do ul. Piotra Skargi.

Wszystkie prace drogowe powinny zakończyć się jeszcze  w listopadzie br. Wykona je konsorcjum firm Elektrotim oraz  PW-Service za kwotę 509 517,49 zł.

Podobne prace również na Brochowie oraz Powstańców Śląskich

Podobne w zakresie roboty są planowane do wykonania również na ciągu ulic Chińskiej i Centralnej na Brochowie (wraz z nową organizacją ruchu uzgodnioną z RO Brochów) oraz na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Wiśniową.

Źródło: ZDiUM
  • Odsłon: 263

Comments powered by CComment