Kolejny etap budowy TAT na Jagodno

W kolejny etap prac wchodzi budowa TAT na Jagodno. W najbliższych tygodniach wykonawca będzie prowadził prace przy przebudowie sieci podziemnych i budowie układu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Terenowej z ul. Bardzka i Buforową. 

http://www.wi.wroc.pl/img/MAPKA_OBJAZD_v02.jpg

Fot. Wrocławskie Inwestycje

Z tego powodu od piątku 17 listopada w godzinach wieczornych nie będzie możliwy przejazd przez ulicę Terenową na wysokości skrzyżowania z ulicą Buforową i Bardzką przy rondzie Wolnej Ukrainy. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to styczeń 2024 roku.

Trasa na Jagodno będzie miała ok. 2,7 kilometra długości. Po drodze zaprojektowano 5 par przystanków. Powstaną na wysokości cmentarza przy ul. Bardzkiej (tu wykonawca rozpocznie prace), ul. Terenowej, ul. Konduktorskiej, ul. Malinowskiego/Lutosławskiego (tu powstanie dodatkowy lewoskręt z Buforowej w kierunku ul. Lutosławskiego), ul. Kopycińskiego. Nowy przystanek wybudowany zostanie także za ul. Świeradowską w kierunku Jagodna. Pętla powstanie przy ul. Kajdasza. Obok wybudowany zostanie park and ride dla 57 aut oraz zadaszony parking dla rowerów. Trasa pozwoli jak najszybciej poprawić układ komunikacyjny Jagodna i przyspieszyć dojazd do centrum. Wybudowany zostanie korytarz, którym będą mogły poruszać się autobusy, a docelowo tamtędy będą mogły pojechać również tramwaj.

Geometrycznie trasa jest przystosowana do ułożenia w przeszłości w śladzie torowiska tramwajowego. Zostały zachowane rezerwy na słupy i kable trakcyjne, łuki trasy są odpowiednio dostosowane również do łuków torowiska, perony przystankowe będą spełniać normy zarówno dla autobusów, jak i tramwajów, podbudowa pod korytarz będzie już przygotowana pod obciążenia tramwajami. Inwestycja kosztuje ponad 42 miliony złotych i jest dofinansowana z Polskiego Ładu.

Źródło: Wrocławskie Inwestycje

  • Odsłon: 174

Comments powered by CComment