Aleja Wielkiej Wyspy otwarta od 23 grudnia

Od soboty 23 grudnia przejezdna będzie cała trasa łącząca aleję Armii Krajowej z aleją Paderewskiego.

Zgodnie z zapowiedziami, kierowcy i pasażerowie MPK jeszcze przed świętami zaczną korzystać z nowej drogi i dwóch nowych mostów. Wielka inwestycja – trasa łącząca aleję Armii Krajowej z aleją Paderewskiego – jeszcze się nie skończyła, ale już osiągnęła ten etap, że może zostać dopuszczona do ruchu - informuje wrocławski ratusz..

Fragmentem alei Wielkiej Wyspy kierowcy jeżdżą już od kliku miesięcy. Jednak od soboty 23 grudnia przejezdna będzie cała droga. Monumentalnymi jej częściami są dwa mosty: Olimpijski oraz Na Wilczym Kącie. Pierwszy jest przeprawą nad Odrą, drugi na Oławą. Dzięki nim Wielka Wyspa ma dodatkowe połączenie z resztą miasta.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 143 od skrzyżowania Gazowej i Tarnogajskiej jeździć będą przez Tarnogajską, Armii Krajowej, most Wilczy Kąt, Olimpijski i dalej Mickiewicza do pętli na Sępolnie.

Koniec prac na skrzyżowaniu AWW z Mickiewicza i Paderewskiego umożliwi autobusom 115, 345 i 259 powrót na stałe trasy, natomiast 941 znów pojadą do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Zmiany nastąpią również po stronie Przedmieścia Oławskiego. Tam, w rejonie skrzyżowania Krakowskiej i Armii Krajowej, zostanie w nowej lokalizacji uruchomiony przystanek „Armii Krajowej” dla tramwajów 3 i 5 jadących w stronę Księża Małego. Wsiadać i wysiadać będziemy za wiaduktem. Korzystać z niego będą również autobusy linii 114 i 243. Dla nich będzie to przystanek „na życzenie”.

  • Odsłon: 171

Comments powered by CComment